Wrocław z nieco innej perspektywy


Stolica Dolnego Śląska kusi turystów licznymi atrakcjami. Nowoczesne miasta oferuje wiele zarówno osobom młodym, które liczą przede wszystkim na dobrą zabawę, jak również miłośnikom historii oraz zabytków, których w tytułowym mieście nie brakuje. Niewiele osób wie jednak, że Wrocław to także mnóstwo zieleni, bliskość natury i zapierające dech w piersiach pejzaże i krajobrazy. W takich warunkach doskonale można się zregenerować i wypocząć. Które z tego rodzaju miejsc są godne polecenia?Zanim zaczniemy regenerację


Zanim oddamy się urokliwym pejzażom i bliskości przyrody warto zmęczyć ciało oraz umysł. W tej kwestii nie powinno być problemu, a to za sprawą wielu ciekawych miejsc, które we Wrocławiu zwiedzić warto. Jednym z nich jest Ostrów Tumski, który oferuje unikalny w skali kraju zabytek sakralny, czyli gotycką Katedrę z przełomu XIII oraz XIV wieku. Dla miłośników obiektów sakralnych ciekawym miejscem może być także historyczny Kościół św. Elżbiety. Pozostając w temacie obiektów historycznych oraz zabytków, nie sposób nie wspomnieć o Panoramie Racławickiej – tam z kolei znaleźć możemy Oddział Muzeum Narodowego, który stanowi cel wędrówki wielu turystów z Polski, zza granicy oraz uczniów. Po szlaku opiewającym w miejsca z historią można odpocząć na wrocławskim Rynku, który swym klimatem oraz atrakcjami nie ustępuję rynkom w Krakowie oraz Poznaniu. Intrygująca architektura Ratusza z pewnością zachwyci wiele osób. Wewnątrz niego mieści się inne muzeum – Sztuki Mieszczańskiej. Zabytki w nim zlokalizowane należą do dzieł unikatowych. We wnętrzu spotkać można także najstarszą restaurację w Europie – Piwnicę Świdnicką. Tradycyjna sztuka kulinarna pozwoli przenieść smakoszy do czasów historycznego Wrocławia.


Rodzinne szaleństwa


Tytułowy Wrocław to także doskonała propozycja dla rodzin z małymi dziećmi. W mieście z pewnością spędzą czas przyjemnie i edukacyjnie. Przebywając tu z rodziną nie sposób nie odwiedzić wrocławskiego ZOO ze zmodernizowanym kilka lat temu Afrykarium w którym roi się od atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Warto podkreślić, iż jest to jedyne tego rodzaju miejsce na świecie. Nasze pociechy z pewnością ucieszy widok symbolu miasta, czyli krasnali, które upodobały sobie poszczególne jego zakątki. Ciekawostką będzie także Multimedialna Fontanna w Pergoli oraz Sky Tower – najwyższy biurowiec w kraju z fantastycznym punktem widokowym. Dzięki wielu zadbanym parkom, a także mostom ulokowanym nad Odrą, którą otacza zieleń turyści będą mogli wypocząć zachwycając się licznymi krajobrazami Dolnego Śląska i bliskością wody.

Zobacz także: www.doszak.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Najciekawsze atrakcje turystyczne we Wrocławiu

Poznaj Wrocław na nowo!