Poznaj Wrocław na nowo!


Dolny Śląsk to obecnie jeden z najbardziej atrakcyjnych obszarów turystycznych w kraju. Szlaki wiodące przez historyczną krainę dostarczą wielu niezapomnianych momentów zarówno miłośnikom turystyki historycznej, jak również tym, którzy pragną się zregenerować w otoczeniu przepięknych krajobrazów i malowniczych pejzaży. Wszystkie te atrakcje gwarantuje także stolica Dolnego Śląska – Wrocław. Na co warto zwrócić szczególną uwagę przebywając w jego przestrzeniach?Bliskość natury i regeneracja ciała.


Tytułowe miasto zapewnia zarówno wypoczynek w otoczeniu zieleni i wody, jak również wariant wypoczynku aktywnego. Położenie Wrocławia nad Odrą sprawia, że turyści mają mnóstwo perspektyw związanych zarówno ze spacerami, jak i jazdą na rowerze oraz sportami wodnymi w sezonie. Duża liczba zadbanych parków sprawia, że można wypocząć tam na łonie natury będąc w bliskości z przyrodą. Liczne krajobrazy i piękne widoki z pewnością pozwolą na odpowiednią regenerację ciała oraz umysłu.


Rekreacja pełną parą!


Turystyka rekreacyjna we Wrocławiu stoi na wyjątkowo wysokim poziomie. Przebywając w stolicy Dolnego Śląska warto odwiedzić kilka miejsc, które pozwolą na ciekawe spędzenia czasu z najbliższymi. Przykładem jest wyjątkowy ogród zoologiczny ze zmodernizowanym Afrykarium. Miejsce to przyciąga rzesze turystów z Polski oraz zza granicy. Jest to unikalne w skali świata połączenie rozrywki oraz aspektu edukacyjnego. Wracając do pięknych widoków i rekreacji, nie sposób nie odwiedzić punktu widokowego ulokowanego na 49 piętrze najwyższego budynku w kraju – Sky Tower. Oblegane przez turystów z całego świata miejsce gwarantuje niezapomniane i jedyne w swoim rodzaju widoki.


Wrocław historyczny i jego atrakcje


Do historycznych atrakcji Wrocławia należy zaliczyć miejsca takie jak Ostrów Tumski z zabytkową – gotycką katedrą, a także Panoramę Racławicką w której znajduje się Oddział Muzeum Narodowego. Skoro przy zabytkach jesteśmy, to nie sposób pominąć innego muzeum – Sztuki Mieszczańskiej, które znajduje się na Rynku Głównym. Sam Rynek odznacza się wyjątkową architekturą, zaś wspomniane muzeum to gwarancja obejrzenia zabytkowych dzieł, które są unikalne. W budynku Ratuszu znajduje się ponadto najstarsza w Europie restauracja – Piwnica Świdnicka, której menu zadowoli nawet najbardziej wymagających smakoszy. Warto poznać to wspaniałe miast z różnych perspektyw – dzięki temu dostrzeżemy jego wyjątkowość i czar.

Zobacz także: www.doszak.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Wrocław z nieco innej perspektywy

Najciekawsze atrakcje turystyczne we Wrocławiu