Zakochaj się we Wrocławiu! Wrocław na zdjęciach jeszcze piękniejszy.


Dolny Śląsk to kraina, która może pochwalić się wieloma fantastycznymi miejscami, które z roku na rok przyciągają rzesze turystów. Unikalne pejzaże, zapierające dech w piersiach krajobrazy, a także obfitość zabytków i obiektów historycznych sprawia, że obecnie jest to najbardziej atrakcyjny obszar turystyczny w naszym kraju. Stolica Dolnego Śląska – Wrocław, także może pochwalić się wieloma walorami turystycznymi. Które z nich są godne uwagi? Odpowiedz w dzisiejszym artykule.Kwiat w centrum Europy


Tytułowe miasto bywa nazywane „kwiatem Europy”. Nic w tym dziwnego, bowiem ponad 1000-letnia tradycja miasta sprawiła, iż możemy tam spotkać wiele unikalnych zabytków oraz obiektów historycznych. Będąc w tym mieście z pewnością warto wybrać się na Rynek, który swym pięknem i wyjątkowością dorównuje miastom takim jak Kraków oraz Poznań. Pośród zabytkowych kamienic ulokowany został symbol Wrocławia, czyli Ratusz. W jego wnętrzu znajduje się Muzeum Sztuki Mieszczańskiej oraz słynna – znana w skali globalnej najstarsza restauracja w Europie – Piwnica Świdnicka. Owe miejsca są prawdziwą gratką dla koneserów historii i sztuki – podobnie jak Ostrów Tumski stanowiący najstarszą część miasta. Turystów zwiedzających to miejsce z pewnością zainteresuje Katedra z przełomu XII oraz XIV wieku. Jest to Gotycka świątynia będąca najcenniejszym zabytkiem sakralnym tej części Europy.  Podobną sławą cieszy się historyczna Panorama Racławicka z Oddziałem Muzeum Narodowego, które bywa celem wędrówki nie tylko turystów, ale także szkolnych wycieczek. Zabytki oraz obiekty historyczne Wrocławia to niewątpliwie jeden z najcenniejszych walorów turystycznych.


Inne atrakcje Wrocławia


Tytułowe miasto to nie tylko obszar zalet dla miłośników turystyki ukierunkowanej na odbiór historyczny, ale także doskonałe miejsce dla fanów turystyki rekreacyjnej. Jedną z największych – dosłownie i w przenosi atrakcji turystycznych jest najwyższa w mieście wieża Sky Tower, która zachwyca nie tylko rozmiarami, ale także architekturą. Najwyższy w kraju biurowiec (212m) poza centrum handlowym mieści na 49 piętrze fantastyczny punkt widokowy. Krajobraz widoczny z tej wysokości pozostaje w pamięci na bardzo długo czyniąc to miejsce swoistym symbolem Wrocławia. Do innych – równie intrygujących miejsc zaliczyć należy słynne wrocławskie ZOO ze zmodernizowanym kilka lat temu Afrykarium – jedyne takie miejsce na świecie. Będąc w stolicy Dolnego Śląska warto zobaczyć także klimatyczny Ogród Japoński ulokowany obok historycznej Hali Stulecia. Podczas zwiedzania tego pięknego miasta nie sposób nie zobaczyć krasnali, które zawładnęły Wrocławiem stając się jego punktem rozpoznawalnym.

Zobacz także: www.doszak.plKomentarze

Popularne posty z tego bloga

Wrocław z nieco innej perspektywy

Najciekawsze atrakcje turystyczne we Wrocławiu

Poznaj Wrocław na nowo!