Najciekawsze atrakcje turystyczne we WrocławiuWrocław położony nad drugą co do długości rzeką naszego kraju – Odrą, odznacza się wieloma fantastycznymi atrakcjami turystycznymi. Są to zarówno zabytki i obiekty historyczne, jak również wiele atrakcji związanych z turystyką rekreacyjną. Tytułowy – „kwiat Europy” to również wiele krajobrazów i unikalnych pejzaży, które zachwycają ze względu na swe szczególne położenie. Które miejsca obowiązkowo należy zobaczyć i jakie atrakcje są najciekawsze dla turystów? Zapraszamy do lektury!Zabytowa strefa miasta


Intrygujące zabytki Wrocławia oraz obiekty historyczne i sakralne są wizytówką turystyczną miasta. Zaliczyć do nich należy przede wszystkim słynną Panoramę Racławicką, która przyciąga rzesze turystów bez względu na porę roku. Mieszczący się w niej Oddział Muzeum Narodowego jest  celem wędrówki wycieczek szkolnych z całego kraju oraz turystów zarówno rodzimych, jak i zagranicznych. Skoro o muzeach mowa, to nie sposób pominąć Rynku Głównego na którym ulokowany jest Ratusz. Wewnątrz niego znajduje się Muzeum Sztuki Mieszczańskiej, które oferuje turystom mnóstwo unikalnych zabytków. Zmęczeni zwiedzaniem turyści z powodzeniem mogą zajść do zlokalizowanej w tym samym budynku – najstarszej restauracji w Europie zwanej Piwnicą Świdnicką. Posiłek w tym miejscu ma charakter szczególny, ale poza uciechami dla ciała, nie należy zapominać o duszy. W tej kwestii doskonałym pomysłem może być odwiedzenie pięknego Ostrowa Tumskiego z Katedrą Gotycką z przełomu XIII i XIV wieku. Do miejsc kultu religijnego należy zaliczyć ponadto Synagogę pod Białym Bocianem oraz historyczny Kościół św. Elżbiety.


Rekreacja to podstawa!


Wielu turystów odwiedzających duże miasta oczekuje także rekreacji, które pozwolą spędzić satysfakcjonujący czas w gronie najbliższych. Takich miejsc w tytułowym mieście również nie brakuje. Doskonałym przykładem jest wrocławskie ZOO ze zmodernizowanym Afrykarium, które stanowi miejsce unikalne w skali globalnej. Będzie to istna gratka zwłaszcza dla naszych najmłodszych, które poprzez zabawę będą mogły przyswoić ważne informacje. Wrocław to także szeroka paleta widoków – pejzaży i krajobrazów, które zostają w pamięci na zawsze. Fantastyczny punkt widokowy ulokowany na 49 piętrze najwyższego budynku w Polsce – Sky Tower (212m) pozwala spojrzeć na miasto ze zupełnie innej perspektywy. Położenie stolicy Dolnego Śląska gwarantuje ponadto wyciszenie i pełen relaks – obecność rzeki oraz mnóstwo zielonych zakątków i bliskość natury sprawiają, że można tu doskonale wypocząć.

 Zobacz także: www.doszak.plKomentarze

Popularne posty z tego bloga

Wrocław z nieco innej perspektywy

Poznaj Wrocław na nowo!